Vadászok, bányászok és szerzetesek nyomában a Kárpát-Pannon Térség szívében - On the footsteps of hunters, miners and monks in the heart of the Carpathian-Pannonian Region - "Trail highlights"

MTSZNemzetközi túra magyar és angol nyelvű vezetéssel – magyaroknak és itt élő külföldieknek.

Járjuk be együtt a Duna-kanyar legszebb ösvényeit, tegyünk időutazást a szentendrei skanzenbe, „szálljunk alá” a bányászok nyomában a tárnákba, majd pihenjünk meg az évszázados kolostorok falai között.

Időpont: 2020. október 23-25.

Tájegység: Visegrádi-hegység, Gerecse, Börzsöny

Tervezett program:

1. nap - 16 km, 446 m szintemelkedés

Szentendre skanzen

Túra: Pilisszentlászló templom, Pálos emlékhely - Spartacus vadászösvény (hazánk egyik legvadregényesebb túraösvénye, szép kilátások, szűk kanyargós erdei ösvény), Ördögmalom vízesés, Visegrád Salamon-torony, Kisvillámi kirándulóközpont, Várkert, Duna-part.

2. nap - 17 km, 581 m szintemelkedés.

Dorog: Reimann bányászattörténeti miniverzum megtekintése

Túra: Dorogról - Csolnok (bányamúzeum) - Gete hegy, szép kilátás - Tokodi-hegyek és pincék - Mogyorósbánya – Péliföldszentkereszt.

Szalézi templom, rendház és Gerecse Natúrpark Látogatóközpont megtekintése - kreatív programok.

Opcionálisan szentmise, fáklyás menettel

3. nap - 16 km, szintemelkedés 677 m.

Túra: Szobra - Sukola-kereszt - Márianosztra

Márianosztra börtön és pálos kegyhely látogatóközpont, templom megtekintése

Túra: a Kopasz-hegyen át (szép kilátások) Kisirtáspusztára.

Kisvasúttal vissza Szobra (Nagybörzsönyi és Bezina-völgyi kisvasút)

Túravezető: dr. Molnár András

Szervező: Viator Természetjáró és Kulturális Egyesület

Indulás/ Érkezés: Budapest

Utazás: külön busszal

Szállás: Péliföldszentkereszten 3-5 fős szobákban

Étkezés: Teljes ellátás meleg vacsorával, napközben úti csomaggal

Az MTSZ által támogatott ár: 24 000 Ft, magában foglal minden belépőjegyet, kisvasút költségét is.

Jelentkezési határidő: 2020. szeptember 14., a részvételi díjból 5 000 Ft előre fizetendő.

Érdeklődés, jelentkezés: viatoregyesulet@gmail.com

Esemény jellege